darmowa chwilówka bez bik na pozyczkabez

GÓRNA LOBEKTOMIA

GÓRNA LOBEKTOMIA. Nie jest łatwo zablokować wylot górnego płata, pozostawiając drożność oskrzeli do dolnych płatów. Próby wprowadzenia specjalnego sprzętu często kończą się niepowodzeniem. Górna lobektomia z powodu gruźlicy wiąże się z obecnością obfitej wydzieliny od czasu stosowania chemioterapii.

GÓRNA LOBEKTOMIA Z RESEKCJĄ CZĘŚCI OSKRZELA GŁÓWNEGO (sleeve resection). Czasem wykonuje się resekcję górnego płata z powodu raka wraz z częścią oskrzela głównego. Oznacza to, że oskrzele główne będzie przez pewien czas otwarte i duży przeciek powietrza może uniemożliwić rozprężenie płuc. Można tę trudność pokonać, stosując anestezję dooskrzelową do płuca zdrowego.

RESEKCJA TCHAWICY może stanowić problem, jeśli wykonuje się ją z powodu zwężenia tchawicy, choć przedoperacyjne rozszerzenie miejsca zwężenia może umożliwić wprowadzenie rurki dotchawiczej i wypełnienie mankietu uszczelniającego poniżej miejsca operowanego. Większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia trudności u dzieci stosowano wentylację za pomocą zmodyfikowanego inżektora Sandersa67.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BRONCHOSKOPIA61:

HISTORIA. Cylindryczną metalową rurkę do badania jam ciała, oświetloną światłem świecy, wynalazł w r. 1807 Bozzini (1773-1809)62. W r. 1895 Gustav Killian (1860- -1921) z Freiburga zastosował laryngoskop, by zajrzeć...