Szycie oskrzela

-2. Szycie oskrzela. Zwykle wykonuje się to po założeniu na oskrzele zacislcii i nie przedstawia problemu. Niektórzy chirurdzy szyją bez zacisku, w celu zmniejszenia ryzyka przetoki oskrzelowo-płucnowej. Gdy operacja ma się odbywać w ten właśnie sposób, należy chorego najpierw hiperwentylować tlenem, a następnie uważnie obserwować w czasie bezdechu. Jeśli pojawi się sinica lub niepokojące objawy, należy poprosić chirurga, by zatkał miejsce przecieku tamponem z gazy przez okres, gdy ponownie hiperwentyluje się chorego.

-3. Po zaszyciu kikuta oskrzela anestezjolog może być poproszony o sprawdzenie obecności przecieku. Robi się to przymykając zastawkę wydechową i zwiększając przejściowo ciśnienie. Może zaistnieć potrzeba wysunięcia najpierw rurki dooskrżelowej do tchawicy. Przecieki są zwykle łatwo widoczne.

-4. Zamykanie klatki piersiowej. Należy całkowicie rozprężyć płuca przed zamknięciem. Celowe jest zaprzestanie wentylacji w chwili wkłuwania igły w ścianę klatki piersiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Morlina ze skopolaminą

Morlina ze skopolaminą zostały użyte do wprowadzenia w stan zamroczenia przez von Steinbuchela z Grazu8 i Carla Josepha Gaussa z Fryburga (później z Wiirzburga)9, a następnie zastosowane jako środek anestetyczny10....