Znieczulenie powierzchniowe

o dużym przepływie za pomocą osobnego przewodu lub cewnika leżącego obok bronchoskopu i wprowadzonego wcześniej77 2) natlenienie za pomocą bocznego ramienia bronchoskopu, choć bywa to mniej efektywne, gdy bronchoskop jest wprowadzony do jednego z oskrzeli głównych. Natlenienie może być wówczas wystarczające, lecz pojawia się hiperkapnia (PaC02 wzrasta z szybkością około 3,3 mm Hg (0,4 kPa) na minutę), tak że sposobu tego nie powinno się stosować przez okres dłuższy niż 15-20 minut pod kontrolą tętna. Wydaje się, że częstość zaburzeń rytmu w tej metodzie nie jest większa niż w innych. Zaburzenia rytmu można leczyć praktololem, jeśli uzna się to za potrzebne7®. Najczęstszym zaburzeniem jest tachykardia zatokowa79. Chory może odzyskać świadomość w czasie, gdy jest porażony skoliną, może więc istnieć potrzeba podawania dodatkowych małych dawek tiopentalu lub niepalnego wziewnego anestetyku wraz z tlenem.

d. Znieczulenie powierzchniowe 4% lignokainą po podaniu tiopentalu i skoliny. Po powrocie oddechu wykonuje się bronchoskopię. Podaje się dodatkowe dawki tiopentalu w razie potrzeby80.

e. Respirator pancerzowy do uciskania klatki piersiowej81. f. Wentylacja okresowa za pomocą rurki intubacyjnej wkładanej do światła bronchoskopu82.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Objętość krwi

Objętość krwi noworodka wynosi około 300 ml (czyli 84 ml/kg) i podwaja się w ciągu pierwszego roku życia. Ciśnienie krwi wynosi 80/60 mm Hg (10,7/8,0 kPa), częstość tętna 120-140/min. Sinica...