Tagi

błąd 404 SSD Drive 7 68TB HPE ProLiant DL160 G9 2 5 SATA 6Gb s Very Read Optimized https://www.dekorplanet.pl https://sowoman.pl/kim-jest-ada-sledz-wiek-chlopak-love-island/ erodate

Najnowsze komentarze

  Dobutamina

  Jeżeli skurczowe ciśnienie tętnicze wynosi (lub wzrośnie po norepinefrynie) 9,33-13,3 kPa (70-90 mm Hg), zaleca się podawanie dopaminy. Podobnie jak noradrenalina jest ona naturalnym neuroprzekaźnikiem, ma ona jednak bardziej wybiórczy wpływ kurczący naczynia (skóra, mięśnie), a w dawkach 0,5-2,0 pg/kg mc. na min powoduje rozkurcz naczyń nerkowych i zwiększa diurezę. W dawkach średnich, 2-10 (ig/kg mc. na min, powoduje rozkurcz naczyń nerkowych i zwiększa diurezę. W dawkach średnich, 2-10 pg/kg mc. na min, zalecanych w przypadku wstrząsu, dominuje działanie inotropowo dodatnie, a dopiero w dawce powyżej 20 ug/kg mc. na min występuje silne działanie kurczące naczynia we wszystkich obszarach łożyska naczyniowego.

  Dobutamina (Dobutrex) jest syntetyczną pochodną dopaminy. Wybiórczo zwiększa kurczliwość mięśnia sercowego, nie przyspieszając częstości rytmu, nie podnosi nadmiernie ciśnienia tętniczego i ma niewielkie działanie kurczące naczynia. Stosuje się ją wówczas, gdy skurczowe ciśnienie tętnicze jest wyższe niż 10,7-13,3 kPa (80-90 mm Hg) w dawce od 1-10 pg/kg mc. na min (maksymalnie do 40 pg/kg mc. na min) w sposób kontrolowany, jak przy dopaminie.

  Zastosowanie amin katecholowych u większości chorych zwiększa objętość wyrzutową serca i powoduje wzrost ciśnienia, ale nie wpływa w istotny sposób na zwiększenie przeżywalności i dlatego trwają ciągłe poszukiwania nowych, skuteczniejszych leków. Ostatnio w leczeniu wstrząsu kardiogennego znalazł zastosowanie amrynon. Hamuje on czynność fosfodiesterazy, działa inotropowo dodatnio oraz powoduje rozkurcz naczyń. Pełna ocena skuteczności amrynonu w leczeniu wstrząsu kardiogennego wymaga dalszych badań.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  INHIBITORY REDUKTAZY HMG-CoA

  Jednym z istotnych etapów biosyntezy cholesterolu w wątrobie jest przemiana hydroksymetyloglutarylo-koenzymu A (HMG-CoA) w kwas mewalonowy. Reakcja ta jest katalizowana przez reduktazę HMG-CoA. Jej zahamowanie powoduje zmniejszenie biosyntezy cholesterolu i...