Tagi

magda pyznar Memory RAM 1x 2GB Intel Server System SR1530CLR DDR2 667MHz ECC FULLY BUFFERED DIMM https://magazyndom.pl/ochra-kolor-czym-jest-ta-barwa-i-jak-stosowac-ja-we-wnetrzach/ https://sowoman.pl/kim-jest-diletta-leotta-kariera-wiek-instagram/ depilacja laserowa warszawa cena

Najnowsze komentarze

  Gastryna

  Gastryna jest wytwarzana przez komórki G błony śluzowej części odźwiernikowej żołądka, dwunastnicy i jelita czczego. Pobudza ona wydzielanie kwasu żołądkowego, wydzielanie wody i elektrolitów przez żołądek, wątrobę, trzustkę i gruczoły jelitowe. Gastryna wzmaga wydzielanie enzymów żołądka, trzustki i jelita cienkiego. Pobudza ona perystaltykę przewodu pokarmowego i zmniejsza wchłanianie wody, sodu, potasu i glukozy w jelicie czczym i krętym. Gastryna zwiększa wydzielanie insuliny w warunkach zwiększonego stężenia glukozy we krwi i wzmaga przepływ krwi w naczyniach trzewnych.

  Sekretyna wydzielana jest przez komórki S dwunastnicy, jelita czczego i krętego. Hamuje motorykę żołądka i wydzielanie kwasu solnego, a pobudza wytwarzanie pepsyny. Sekretyna zwiększa wydzielanie wodorowęglanów, enzymów i wody przez trzustkę. Pobudza wydzielanie w odorcwęglanó w przez wątrobę i gruczoły dwunastnicze oraz czynnika wewnętrznego. Zwiększa też przepływ krwi przez naczynia trzewne i przyspiesza akcję serca.

  Cholecystokinina (CCK) jest wytwarzana przez komórki I dwunastnicy i jelita czczego oraz komórki TG rozrzucone w całym jelicie cienkim. Pobudza ona do skurczu pęcherzyk żółciowy i wydzielanie bogatego w enzymy soku trzustkowego. Wzmaga skurcze jelita cienkiego i grubego, przyspiesza pasaż treści jelitowej. Pobudza wydzielanie gruczołów dwunastniczych, zwiększa wytwarzanie żółci.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Anestezja dzieci

  Noworodek. Nazwą tą określamy dziecko w ciągu pierwszych 28 dni życia. Normalny, donoszony, ważący 3 kg noworodek ma V3 długości ciała przeciętnego dorosłego, V5. jego powierzchni ciała i V20 jego...