OPERACJE W TYLNYM DOLE CZASZKOWYM7

OPERACJE W TYLNYM DOLE CZASZKOWYM71. U niemowląt poleca się wentylację IPPV, z poświęceniem szczególnej uwagi uzupełnieniu utraty krwi, unikaniu utraty ciepła bandażuje się .brzuch i kończyny dolne i unosi nogi dziecka ku górze. Pomocne jest mierzenie ośrodkowego ciśnienia żylnego.

Obrzezanie. Wystarczają zwykłe metody anestezji. Intubacja dotchawicza jest rzadko potrzebna. Analgezja krzyżowa wykonana u dziecka uśpionego daje dobrą analgezję pooperacyjną72. Patrz rozdz. XVII.

Bliźnięta syjamskie78. Dzieci te mogą wymagać wielokrotnych anestezji, w zależności od rodzaju zrośnięcia. Badanie radiologiczne wymaga, aby dzieci były spokojne. Każde z bliźniąt musi być znieczulane osobno. Wymaga to więc pracy dwóch anestezjologów. Anestezja pierwszego z bliźniąt może być trudna. W przypadku znacznie rozwiniętego wspólnego krążenia środek anestetyczny będzie dostawał się do drugiego bliźniaka, tak że szybkość indukcji będzie zwolniona. Odwrotnie – drugie z bliźniąt zostaje znieczulone szybciej, gdyż otrzymało już pewną ilość środka anestetycznego od pierwszego. W zależności od miejsca połączenia, intubacja może być trudna technicznie. Ketamina jest użyteczna w tych, niekiedy trudnych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OKSYGENATORY

-1. OKSYGENATOR BĄBELKOWY LILLEHEIA-DE WALLAi1“. Krew i gaz przepływają razem tworząc wznoszący się słup piany, co zwiększa powierzchnię wymiany. Nowoczesne oksygenatory bąbelkowe mają małą pojemność wypełniania i mogą utleniać wysokie...