Ortodonta Kraków- zalecenia

Ortodonta Kraków- wstęp do leczenia

W dobie naszych czasów wszyscy bardzo dbają o swój wygląd fizyczny, a co za tym idzie zwracają także uwagę na swoje zęby. I tak na przykład jeżeli ortodonta Kraków zaleci nam noszenie aparatu ortodontycznego, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko umówienie się do specjalisty, założenie aparatu i wyprostowanie zębów. Każdy doświadczony ortodonta Kraków już po pierwszej wizycie będzie wiedział jaką mamy wadę zgryzu i jak prawidłowo dobrać leczenie. Poza tym ortodonta Kraków może nie tylko zalecić noszenie aparatu, ale może także polecić wykonywanie specjalnych ćwiczeń, które mają na celu wzmocnienie mięśni szczęki oraz żuchwy. Więc bez względu na wiek zawsze możemy zdecydować się na takie leczenie, bo estetyczny uśmiech w naszych czasach to podstawa. Jeżeli będziemy mieli jakieś pytania do ortodonty Kraków, to pierwsza wizyta jest ku temu świetną okazją. Lekarz podczas takiej konsultacji sprawdzi dokładnie stan naszych zębów, podpowie nam które nadają się do leczenia, a które po zdjęciu aparatu będzie trzeba wyrwać, a także opowie nam wszystko o dostępnych na rynku aparatach ortodontycznych. Jak się okazuje jest ich kilka rodzajów i dobiera się je nie tylko do wady zgryzu, ale także wedle upodobań pacjenta. I tak na przykład do najdroższych można zaliczyć aparaty lingwalne, czyli takie które zakłada się na wewnętrzną stronę zębów. W codziennym użytkowaniu są one praktycznie niewidoczne i nie powodują żadnego dyskomfortu.

Ortodonta Kraków- zalecenia w codziennym użytkowaniu

Wielu pacjentów, którzy mają zdecydować się na noszenie przez dłuższy okres czasu aparatów ortodontycznych zastanawia się czy w codziennym użytkowaniu nie powodują one żadnego dyskomfortu, jak pielęgnować aparaty i z jakich nawyków żywieniowych trzeba zrezygnować na czas leczenia. Samo leczenie ortodontyczne nie powinno być bolesne. Nawet jeżeli pojawią się jakieś dolegliwości bólowe, na przykład uczucie ciągnięcia, to powinny one ustąpić maksymalnie po dwóch dniach. Jeżeli aparat jest prawidłowo dobrany i założony, to pacjent szybko się do niego przyzwyczai. Jeśli jednak chodzi o higienę, to trzeba się liczyć z pewnymi dodatkowymi czynnościami. I tak na przykład zęby i aparat należy czyścić po każdym posiłku. Nie można tego odkładać na później, bo aparaty stałe składają się z wielu elementów i resztki jedzenia zalegające na przykład pod zamkami mogą powodować nie tylko przykry zapach z ust, ale także próchnicę oraz parodontozę. Pacjenci muszą myć aparaty specjalnymi szczoteczkami, powinni także używać irygatorów do czyszczenia przestrzeni między zębowych. Jeżeli zaś chodzi o nawyki żywieniowe, to tuż po założeniu aparatu dobrze, gdy pacjent przez tydzień czy nawet dłużej będzie stosował tak zwaną miękką dietę. Należy unikać wszystkich twardych pokarmów wymagających długiego i solidnego gryzienia. Poza tym wszyscy noszący aparaty muszą także na czas leczenia zrezygnować ze spożywania lepkich i kleistych potraw, których resztki mogłoby osiadać na mechanizmach aparatu ortodontycznego, a co za tym idzie mogłyby powodować jego uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Medycyna estetyczna Bydgoszcz- bogata oferta peelingów

Medycyna estetyczna Bydgoszcz- modne peelingi Korzystając z innowacji jakie daje medycyna estetyczna Bydgoszcz można już w parę minut zregenerować naskórek, odjąć sobie lat oraz naprawić jakieś defekty ciała. Teraz nie...