Certyfikowany speedtest oraz najdokładniejszy w Polsce Jitter Test, przetestuj swój internet certyfikowanym narzędziem do pomiaru prędkości internetu.

BRONCHOSKOPIA FIBROSKOPOWA

Do przeciwwskazań do anestezji podczas bronchoskopii należą: 1. Niedrożność dróg oddechowych, spowodowana np. nowotworem. Duszność. 2. Zły stan ogólny chorego, np. sinica spoczynkowa. 3. Duża ilość wydzieliny w drogach oddechowych.

BRONCHOSKOPIA FIBROSKOPOWA. Ten drogi przyrząd umożliwia bardziej rozległe uwidocznienie krtani i drzewa oskrzelowego i w znieczuleniu miejscowym jest wygodniejszy w użyciu niż sztywny przyrząd. Sposoby znieczulenia:

-1. Znieczulenie powierzchniowe. Można je wykonać przez światło rurki nosowo-gardłowej83 lub bezpośrednio przez nozdrza84 po znieczuleniu powierzchniowym nosa, gardła i drzewa tchawiczo-oskrzelowego. Należy zwrócić uwagę, że można obejrzeć rozgałęzienia segmentarne oskrzeli, lecz znieczulenie może nie sięgać tak daleko85. Badanie można wykonać w pozycji siedzącej łub na wznak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WSKAZANIA

Do przeszczepów wątroby w wieku niemowlęcym i dziecięcym kwalifikowani są przede wszystkim chorzy ze schyłkową niewydolnością tego narządu po nieskutecznym leczeniu n.d.ż. lub gdy leczenie to było niemożliwe wskutek niedrożności...