POSTĘPOWANIE ANESTEZJOLOGICZNE

PREMEDYKACJA. W nagłych przypadkach polecane jest ograniczenie premedykacji do atropiny lub skopolaminy. Należy unikać środków powodujących depresję oddychania. Niekiedy używa się leków przeciwwymiotnych w okresie pooperacyjnym (gdy szczęki zostały połączone za pomocą drutu).

WPROWADZENIE DO ANESTEZJI. Można do niego przystąpić mając pewność, że wszystko zostało przygotowane do opanowania nagłych sytuacji, łącznie z dodatkową pomocą. Dobrze jest umieścić chorego na stole operacyjnym lub na wózku z możliwością natychmiastowej zmiany ułożenia. Ssak powinien być dostępny i włączony. Nie kiedy wskazana może być bronchoskopia. Anestezjolog powinien podjąć zwykłe działania zabezpieczające przed regurgitacją treści żołądkowej.

Indukcję przeprowadza się za pomocą tiopentalu i krótko działającego środka zwiotczającego. Laryngoskopia może być utrudniona w obecności krwi i wydzieliny, leci zmiażdżone tkanki zwykle nie utrudniają wprowadzenia laryngoskopu i rurki do tchawicy. Zaleca się możliwie delikatne postępowanie w celu uniknięcia dalszego przemieszczenia odłamów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OPERACJE W TYLNYM DOLE CZASZKOWYM7

OPERACJE W TYLNYM DOLE CZASZKOWYM71. U niemowląt poleca się wentylację IPPV, z poświęceniem szczególnej uwagi uzupełnieniu utraty krwi, unikaniu utraty ciepła bandażuje się .brzuch i kończyny dolne i unosi nogi...